Partneři

www.vzs-plzen.cz

Místní skupina Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Plzeň-město II.

Archiv

08.06.2015

Jachta 2015 - dvě volná místa

Od 5. do 12. září 2015 se chystáme nalodit na plavbu s potápěním.Plachtit budeme okolo ostrova Elba, na kterém žil ve vyhnanství Napoleon Bonaparte. Poplujeme na jachtě dlouhé 11 m se třemi kajutami. Loď je vybavená výkonným kompresorem pro plnění potápěčských lahví. Plavba začne ve městě San Vincenzo, kde se nalodíme na jachtu a vydáme se přes moře směr Elba. Celý týden se budeme plavit kolem tohoto překrásného ostrova se zastávkami na různých potápěčských lokalitách a v malebných zátokách vhodných pro koupání z lodě. Každý večer zakotvíme v přístavu či v kotvišti, odkud je možnost vydat se na procházku ostrovem. Během týdne navštívíme velké množství rozmanitých potápěčských lokalit, na které je bez lodi jen velmi obtížný přístup. Minulý rok nás poctili svojí přítomností i delfíni.

Plánujeme dva ponory denně, ale vše samozřejmě závisí na počasí a na touze zúčastněných zkoumat podmořský svět. Jelikož bude na lodi přítomen zkušený instruktor potápění, je možné zajistit nepotápěčům takzvanou ochutnávku potápění. V rámci ochutnávky si vyzkoušíte jaké to je vznášet se v prostoru pod mořskou hladinou a samozřejmě Vám instruktor ukáže alespoň zlomek toho, co můžete pod vodou vidět.

O jídlo se postará dvoučlenná služba určená z posádky. Protože poplujeme na plachetnici, předpokládá se, že se všichni účastníci plavby budou podílet na řízení lodi a na činnostech souvisejících s kotvením. Nemusíte se ničeho obávat, nejedná se o nic, co by se nedalo zvládnout, a každá činnost Vám bude nejprve vysvětlena kapitánem lodi.

Cena na osobu se skládá z následujících položek:

Půjčovné za loď: 8.650,-

cesta: vyúčtování dle skutečných nákladů: všech 7 členů posádky pojede jedním vozem.

jídlo: předpokládá se společný nákup jídla

náklady na loď a přístavy: na začátku se vybere od každého 60 Euro, z čehož se bude platit nafta a poplatky za přístavy. Co zbyde, se na konci dovolené rozpočítá a rozdělí mezi účastníky.

foukání lahví: je již započítáno v ceně lodi

Minulý rok vyšel celý výlet na jednu osobu (bez kapesného) na 12690 Kč.

Kapacita lodi je omezená. Celá posádka se bude skládat z jednoho instruktora potápění a dalších 6 námořníků.

Členem posádky se můžeš stát i ty, stačí se přihlásit a vyrazit s námi zkoumat krásy středozemního moře.

Abychom měli loď se slevou tak jak je půjčovné uvedené výše, je potřeba ji objednat do konce ledna!. Proto, kdo víte, že byste jeli, přihlašte se prosím do konce ledna.

Pokud máš zájem se s námi plavit, popřípadě máš další otázky, neváhej mne kontaktovat na emailové adrese info@hopadive.cz, či na telefonním čísle 608 313 625.

Na brzké shledání se těší

Honza Vodrážka

 

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: archív - články za rok 2015
hopadive on facebook